strona główna | mapa strony | kontakt
Strona główna » SCHLUTER - KERDI maty izolacyjne » KERDI 200 - Mata uszczelniająca pod płytki
Produkty
Producenci
Najnowsze produkty  więcej
Kategorie newsów
Boks prawy (1)
Na stronie głównej
Produkt  1 z 7 w kategorii:
 SCHLUTER - KERDI maty izolacyjne
 Następny »
KERDI 200 - Mata uszczelniająca pod płytki
producent: Schlueter Systems
Dostępność: Wysyłamy w ciągu 3-5 dni roboczych
79.49zł
ilość:

Schlüter®-KERDI to mata, wykonana z miękkiego polietylenu, pokrytego obustronnie specjalną włókniną wzmacniającą połączenie z warstwą kleju. Mata ta służy do uszczelnienia i pokrycia pęknięć.

Aby ułatwić przycinanie Schlüter®-KERDI zaopatrzona jest w siatkę z oznaczeniami do przycinania. Oprócz informacji o ilości materiału pozostałego w rolce zaznaczony jest także - dla ułatwienia łączenia poszczególnych pasm materiału między sobą - minimalny zakład materiału o szerokości 5 cm.

Schlüter®-KERDI została opracowana jako izolacja zespolona do stosowania w połączeniu z okładzinami i posadzkami z ceramiki i płyt. Pasma uszczelniające nakleja się na równe podłoże przy użyciu odpowiedniego kleju. Bezpośrednio na Schlüter®-KERDI naklejać można, metodą cienkowarstwową, wykładzinę ceramiczną.

Również innego rodzaju wykładziny, nadające się do nanoszenia szpachlą lub tynki, mogą zostać nałożone.

Schlüter®-KERDI-DS jest powłoką izolacyjną i paroizolacją w połączeniu z posadzką z płytek, stosowaną np. w pływalniach i obszarach „wellness”, jak również w budynkach przemysłowych, w których występuje powietrze o podwyższonej wilgotności. Paroizolacje mogą być sensowne także w przypadku nieodpornych na wilgoć podłoży, np. z drewna, płyt gipsowo-kartonowych, tynków gipsowych.

Uzupełnieniem dla Schlüter®‑KERDI są wewnętrzne i zewnętrzne naroża oraz manszety do rur. W celu uszczelnienia połączeń pasm lub połączeń narożnych proponujemy zastosowanie Schlüter®-KERDI-KEBA (Band), dostarczanej w szerokościach: 8,5/ 12,5/15/18,5/25 cm.

Do uszczelnienia spoin dylatacyjnych lub elastycznych spoin brzegowych służy taśma Schlüter®-KERDI-FLEX, dostarczana w szerokościach 12,5 cm lub 25 cm.

Obróbka

 1. Podłoże musi być nośne, płaskie i wolne od substancji utrudniających uzyskanie przyczepności. Ewentualne konieczne wyrównanie podłoża musi nastąpić przed ułożeniem maty Schlüter®-KERDI.
 2. Dobór kleju, przy użyciu którego naklejona zostaje Schlüter®-KERDI zależy od rodzaju podłoża. Klej musi posiadać dobrą przyczepność i powinien być w stanie „zakotwić” się w tkaninie nośnej maty Schlüter®-KERDI. Przy prawie wszystkich podłożach można użyć zwykłego kleju do płytek ceramicznych. Należy jednak sprawdzić jego przydatność do zastosowania na danym podłożu. Wskazówka: w obszarach zastosowań wymagających certyfikacji należy używać wyłącznie sprawdzonych systemowo zapraw klejowych cienkowarstwowych. Zapytania o nie kierować można na podany w niniejszym prospekcie adres.
 3. Klej naniesiony zostaje na podłoże przy użyciu szpachli ząbkowanej (polecamy zastosowanie 3 x 3 mm lub 4 x 4 mm).
 4. Pasma maty Schlüter®-KERDI odpowiednio docięte, układamy warstwą tkaniny na uprzednio nałożonym kleju. Do dociśnięcia polecamy zastosowanie gładkiej strony szpachli ząbkowanej lub pacy zacierającej, przesuwając ją skośnie do pasma KERDI. Należy usunąć pęcherze powietrza spod maty. Przestrzegać czasu otwarcia kleju.
 5. Pasma KERDI w miejscach połączeń należy przyklejać pomiędzy sobą z 5-centymetrowym zakładem lub układać krawędziami na styk i zaklejać Schlüter®-KERDI-KEBA przy użyciu kleju uszczelniającego Schlüter®-KERDI-COLL.
 6. Do wewnętrznych i zewnętrznych narożników stosować prefabrykowane kształtki KERDI. Przyłączenia narożne należy odpowiednio zaklejać przy użyciu Schlüter®-KERDI-KEBA. W miejscach przejść rur należy przyklejać manszety do rur Schlüter®-KERDI-KM. Również przyłączenia do stałych elementów budowlanych wykonywać można we właściwy pod względem funkcjonalnym sposób. W zależności od zastanej na budowie sytuacji do wykonania szczelnego przyłączenia do przylegającego elementu budowlanego stosować można Schlüter®- KERDI, -KERDI-KEBA lub –KERDI-FLEX mocując je za pomocą Schlüter®-KERDI-FIX. (patrz prospekt 8.3 Schlüter®-KERDI-FIX).
 7. W obszarze wpustów podłogowych układów cienkowarstwowych do uszczelnienia połączenia stosuje się wykrój o wielkości 50 x 50 cm ze Schlüter®-KERDI, który zaciska się pod kołnierzem wpustu pod- łogowego lub szczelnie przykleja. Granicząca mata Schlüter®-KERDI powinna zostać doprowadzona do odpływu podłogowego na odległość ok. 10 cm i szczelnie przyklejona (bez pustych przestrzeni) do łatki uszczelniającej wpust. Uwagi dotyczące wpustów podłogo- wych: Schlüter®-KERDI-DRAIN jest specjalnym wpustem podłogowym przeznaczonym do połączenia z uszczelnieniem zespolonym. Mata Schlüter®-KERDI może być szybko i pewnie połączona z wpustem podłogowym przy użyciu odpowiednich łatek uszczelniających Schlüter®-KERDI.
 8. Ponad istniejącymi spoinami dylatacyjnymi lub spoinami pomiędzy elementami budowlanymi jak też elastycznymi spoinami brzegowymi Schlüter®-KERDI należy rozciąć i styk zakleić przy użyciu taśmy uszczelniającej Schlüter®-KERDI-FLEX. Tak samo należy użyć taśmy Schlüter®-KERDI-FLEX przy elastycznych połączeniach brzegowych. Alternatywnie do tego można użyć Schlüter®-KERDI-KEBA ponad spoina- mi dylatacyjnymi, gdy pozostawi się trochę luzu umożliwiającego niewielkie ruchy podłoża.
 9. W momencie, kiedy cała izolacja zespolona jest szczelnie przyklejona we wszystkich miejscach połączeń na zakład, narożach i przyłączeniach, można rozpocząć nakładanie posadzki bez dodatkowego odczekiwania.
 10. Do układania płytek bezpośrednio na Schlüter®-KERDI nanosi się hydraulicznie wiążącą zaprawę cienkowarstwową i w tak powstałym podkładzie układa się płytki w miarę możliwości zatapiając je powierzchniowo. Doposadzekpoddawny c h oddziaływaniom chemicznym należy stosować odpowiednie kleje żywiczne i masy spoinowe. Do obszarów, w których należy wykazać zgodność z CE lub odpowiednimi certyfikatami stosować jedynie dopuszczone do użytkowania w systemie zaprawy. Informacje o tym, które z nich są dopuszczone uzyskać można pod adresem podanym w informacji o produkcie.

 


» Informuj mnie o aktualizacjach KERDI 200 - Mata uszczelniająca pod płytki
» Napisz recenzję tego produktu!
» Data dodania produktu: 13 kwiecień 2018.
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
 • DITRA 25 - mata kompensacyjno-uszczelniająca pod płytki
 • Produkty: 0  szt.
  Do zapłaty: 0.00zł
  Nowości  więcej
  Najczęściej kupowane
  Projekt i wykonanie: JELLINEK studio