strona główna | mapa strony | kontakt
Strona główna » SCHLUTER - BARA profile balkonowe » BARA-RWL - Profil zakończeniowy z otworami odwadniającymi
Produkty
Producenci
Najnowsze produkty  więcej
Ostatnio oglądane
BARA-RWL - Profil zakończeniowy z otworami odwadniającymi
BARA-RTKE - Profil brzegowy z możliwością montażu rynny.
BARA-RTP - Profil brzegowy do zamontowania systemu rynien
BARA-RAK - Profil brzegowy z okapnikiem.
BARA-RW /E 90 - narożnik zewnętrzny 90°
Płyta budowlana Wedi 10x600x2500mm
Schluter® QUADEC EB/ED - narożnik zewn / wewn 90'
DITRA 25 - mata kompensacyjno-uszczelniająca pod płytki
DITRA 25 - mata kompensacyjno-uszczelniająca pod płytki
« Poprzedni  Produkt  27 z 45 w kategorii:
 SCHLUTER - BARA profile balkonowe
 Następny »
BARA-RWL - Profil zakończeniowy z otworami odwadniającymi
producent: Schlueter Systems
Dostępność: Wysyłamy w ciągu 3-5 dni roboczych
Wybierz kolor:
Wybierz wysokość profilu H:
190.90zł /szt.
ilość:
jednostka miary przy zakupie: szt.
kod produktu: RWL
Ważne informacje: Narożniki zewnętrzne i łączniki identyczne jak z systemu BARA RW
materiał: aluminium malowane
Negocjuj cenę: Wyślij zapytanie o swoją indywidualną wycenę.

Schluter BARA-RWL to profil zakończeniowy, w formie kątownika, z kolorowego aluminium, posiada otwory odwadniające.

Schlüter®-BARA-RWL jest kątownikiem wykończeniowym do krawędzi posadzek z wielkoformatowych płyt, układanych - w zależności od potrzeb - na niezwiązanym podłożu żwirowym lub na podkładkach, spoczywających na izolacji przeciwwilgociowej (odpowiadającej wymaganiom normy DIN 18195-5) z warstwą drenażową.

Schlüter®-BARA-RWL przykłada się perforowaną listwą mocującą do izolacji przeciwwilgociowej na krawędzi balkonu lub tarasu i odpowiednio ustawia w poziomie i pionie.

Pionowa, czołowa część kątownika zakrywa całą konstrukcję w obszarze jej krawędzi, albo tylko warstwę żwiru lub podkładki. Zróżnicowane wysokości profilu od 15 do 150 mm umożliwiają dobór kątownika odpowiednio do grubości krawędzi.

W zgięciu, pomiędzy listwą mocującą, a częścią osłonową, znajdują się otwory odwadniające w odstępach ok. 7,5 cm, umożliwiające odprowadzenie zbierającej się w konstrukcji wody infiltracyjnej.

Obróbka

  1. Schlüter®-BARA-RWL dobiera się odpowiednio do grubości warstw konstrukcji. Do wykonania narożnika zewnętrznego służy prefabrykowana kształtka.Połaczenie poszczególnych kątowników pomiędzy sobą wykonuje się, pozostawiając w miejscach styków ok. 5-milimetrowy odstęp, który zakrywa się następnie nakładanymi łącznikami.
  2. Trapezoidalnie perforowaną listwę mocującą kątownika krawędziowego Schlüter®-BARA-RWL układa się na izolacji przeciwwilgociowej przed wbudowaniem mat drenażowych (Schlüter®-TROBA lub Schlüter®-
    TROBA-PLUS) i odpowiednio ustawia w poziomie i pionie, stosując w razie potrzeby zaprawę wyrównującą.
  3. (1) W przypadku zastosowania Schlüter®-BARA-RWL jako listwy zatrzymującej żwir, powierzchnię podsypki żwirowej wyrównuje się do założonej grubości posadzki, odpowiednio poniżej górnej krawędzi pionowej części kątownika. Celem stabilizowania obszaru brzegowego należy związać warstwę żwiru lub grysu. Następnie na tak wyrównanym podłożu żwirowym układa się luzem płyty posadzki.
    (2) W przypadku stosowania kątownika Schlüter®-BARA-RWL do posadzek z płyt układanych na podkładkach, zakrywa on otwartą krawędź konstrukcji. Zewnętrzne pierścienie Schlüter®-TROBA-STELZ ustawia się przy tym na wyposażonej w trapezoidalną perforację listwie mocującej kątownika Schlüter®-BARA-RWL. Następnie na pierścieniach układa się płyty.

 

Uwaga: Aby w obszarze krawędziowym zapewnić niezakłócony odpływ wody z konstrukcji, należy zwrócić uwagę, aby w trakcie prowadzenia robót nie zatkać otworów odwadniających pasm drenażowych lub wolnych przestrzeni pomiędzy podkładkami.

Materiał

Schlüter®-BARA-RWL dostępny jest jako profil aluminiowy z barwną powłoką licową.

Właściwości materiału i zakres zastosowania:
Schlüter®-BARA-RWL wykonany jest z barwnie powlekanego aluminium, formowanego w procesie walcowania na zimno ze zwojów blachy aluminiowej.

Uzyskiwana metodą Coil Coating powłoka barwna posiada trwałe kolory, jest odporna na oddziaływanie promieni UV i czynników atmosferycznych. Powierzchnię profilu należy chronić przed przedmiotami mającymi właściwości ścierne.

W szczególnych, konkretnych przypadkach, w zależności od oczekiwanych oddziaływań chemicznych lub obciążeń mechanicznych, należy wyjaśnić przydatność profilu Schlüter®-BARA-RWL.

 

 

 » Informuj mnie o aktualizacjach BARA-RWL - Profil zakończeniowy z otworami odwadniającymi
» Napisz recenzję tego produktu!
» Data dodania produktu: 02 czerwiec 2011.
Produkty: 4  szt.
Do zapłaty: 1183.70zł
Zamów!
Nowości  więcej
Najczęściej kupowane
Aktualności
Projekt i wykonanie: JELLINEK studio