strona główna | mapa strony | kontakt
Strona główna » SCHLUTER - BARA profile balkonowe » BARA-RW - Profil wykończeniowy na niezabud. brzeg balkonu tarasu
Produkty
Producenci
Najnowsze produkty  więcej
Ostatnio oglądane
BARA-RW - Profil wykończeniowy na niezabud. brzeg balkonu tarasu
Schluter SHOWERPROFILE-RA 2-czesciowy scienny profil, stal, 1m.
BARA-RW /E 90 - narożnik zewnętrzny 90°
BARA-RKKE -Profil zakończeniowy z okapnikiem
Schluter Kerdi Line-H50 Odwodnienie liniowe odpływ poziomy
Schluter Trep GK-B, profil schodowy stal nierdz szer.59mm, r 11
Schluter- KERDI-LINE -A/-B/-C ramka 19mm wysoki połysk
Schluter SHOWERPROFILE-RA 2-czesciowy scienny profil, stal, 1,4m
Schluter- KERDI-LINE -A/-B/-C ramka 30mm stal nierdzewna V4A
Schluter Designline AGBE Profil aluminium anodowane szczotkowane
« Poprzedni  Produkt  8 z 45 w kategorii:
 SCHLUTER - BARA profile balkonowe
 Następny »
BARA-RW - Profil wykończeniowy na niezabud. brzeg balkonu tarasu
producent: Schlueter Systems  model: 15
Dostępność: Wysyłamy w ciągu 3-5 dni roboczych
Wybierz kolor:
Wybierz wysokość profilu H:
190.90zł /szt.
ilość:
jednostka miary przy zakupie: szt.
kod produktu: RW
Ważne informacje: Przy zamówieniu powyżej 2000zł netto - darmowa wysyłka w 24h!
długość: 2500 mm
materiał: aluminium malowane
Negocjuj cenę: Wyślij zapytanie o swoją indywidualną wycenę.

Schlüter®-BARA-RW jest profilem zakończeniowym w kształcie kątownika, ze stali stopowej lub kolorowego aluminium, stosowanym do wykończenia otwartych krawędzi konstrukcji balkonów i tarasów. Profil ten pozwala na estetyczne wykończenie nie zabudowanych krawędzi jastrychu, chroniąc je jednocześnie przed zwietrzeniem i rozpadem. Trapezoidalnie perforowane ramię mocujące zakończeniowego profilu krawędziowego Schlüter®-BARA-RW osadza się na całej powierzchni w kleju, integrując go z warstwą zespolonej izolacji.

Schlüter®-BARA-RW nadaje się także do renowacji balkonów i tarasów, gdy na istniejącym podłożu układa się nową posadzkę z płytek na zaprawie cienkowarstwowej.

 1. Schlüter®-BARA-RW dobiera się odpowiednio do wysokości mas ko wanego obszaru krawędzi. Do wykończenia narożników zewnętrznych dostępne są odpowiednie kształtki narożne. Połączenie poszczególnych profili pomiędzy sobą wykonuje się, pozostawiając w miejscach styków ok. 5-milimetrowy odstęp, który zakrywa się następnie zakładanymi na spoiny łącznikami.
 2. Perforowane ramię mocujące zakończeniowego profilu krawędziowego Schlüter®-BARA-RW zatapia się na krawędzi jastrychu, na całej powierzchni w warstwie kontaktowej i całkowicie zaszpachlowuje.
 3. W przypadku stosowania Schlüter®-DITRA 25 należy ułożyć ją aż do ramienia mocującego. Połączenie z profilem wykonuje się używając taśmy uszczelniającej Schlüter®-KERDI. Taśmę uszczelniającą należy przykleić za pomocą kleju montażowego Schlüter®-KERDI-FIX na szerokości co najmniej 5 cm do Schlüter®-DITRA 25 i aż do zagiętej krawędzi Schlüter®-BARA-RW.
 4. Wskazówka: Płytki układać w taki sposób, aby wystawały one ok. 10 mm poza krawędź profilu. W przypadku stosowania balkonowych płytek kątowych należy pomiędzy pionową częścią czołową, a profilem zakończeniowym pozostawić odstęp ok. 10 mm.

Materiał

Schlüter®-BARA-RW dostępny jest z barwnie powlekanego aluminium lub ze stali stopowej.

Właściwości materiału i zakres zastosowania:
Schlüter®-BARA-RW wykonany jest z barwnie powlekanego aluminium. Uzyskiwana metodą Coil Coating powłoka barwna posiada trwałe kolory, jest odporna na oddziaływanie promieni UV i czynników atmosferycznych. Powierzchnię licową profilu należy chronić przed ścieraniem. W warst wie kleju, w którą wbudowany jest Schlüter®-BARA-RW nie może zbierać się woda (klejenie na całej powierzchni), gdyż mająca silny odczyn alkaliczny woda agresywnie oddziałuje na aluminium.

Schlüter®-BARA-RWE wykonany jest ze stali stopowej, stop 1.4301 i jest odporny na oddziaływania mechaniczne i chemiczne. Schlüter®-BARA-RWE stosować można także ze względu na wysokie walory estetyczne.

W szczególnych, konkretnych przypadkach, w zależności od oczekiwanych oddziaływań chemicznych lub obciążeń mechanicznych, należy sprawdzić możliwość stosowania profilu Schlüter®-BARA-RW.

Profil Schlüter®-BARA-RW nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów konserwacyjnych lub pielęgnacyjnych. Powlekana powierzchnia aluminium ma trwałe kolory. Uszkodzenia powierzchni usuwa się przez ich polakierowanie.

Powierzchnie licowe ze stali szlachetnej poddawane działaniom czynników atmosferycznych lub agresywnych środków, powinny być okresowo czyszczone przy użyciu łagodnych środków czyszczących.

Regularne czyszczenie nie tylko zachowuje estetyczny wygląd stali, ale zmniejsza również ryzyko korozji. Wszelkie stosowane środki czyszczące nie mogą zawierać kwasu solnego lub fluorowodorowego.

Aby wyeliminować niebezpieczeństwo osiadania rdzy powstającej na innych przedmiotach, należy unikać kontaktu profilu z innymi metalami, np. normalną stalą. Dotyczy to także kontaktu z narzędziami takimi, jak szpachle lub wełna stalowa stosowanymi np. do usuwania resztek zaprawy. 
» Informuj mnie o aktualizacjach BARA-RW - Profil wykończeniowy na niezabud. brzeg balkonu tarasu
» Napisz recenzję tego produktu!
» Data dodania produktu: 30 maj 2011.
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
 • BARA-RW /V - łącznik
 • BARA-RW /E 90 - narożnik zewnętrzny 90°
 • Produkty: 2  szt.
  Do zapłaty: 92.65zł
  Zamów!
  Nowości  więcej
  Najczęściej kupowane
  Aktualności
  Projekt i wykonanie: JELLINEK studio