strona główna | mapa strony | kontakt
Strona główna » Schluter balkony i tarasowe do wyceny » Balkony » balkony wykończone posadzką z płytek gresowych. » DITRA DRAIN / KERDI - maty izolacyjno drenażowe Schluter Systems » BARA-RTKE - Profil brzegowy z możliwością montażu rynny.
Produkty
Producenci
Najnowsze produkty  więcej
Ostatnio oglądane
BARA-RTKE - Profil brzegowy z możliwością montażu rynny.
Schluter DITRA-SOUND-RSK - pasek brzegowy do maty Ditra Sound
BARA-RAK - Profil brzegowy z okapnikiem.
BARA-RWL - Profil zakończeniowy z otworami odwadniającymi
BARA-RTP - Profil brzegowy do zamontowania systemu rynien
Wedi podkładka do płyt budowlanych, talerzyk ocynk średnica 35mm
Schluter QUADEC-ATGB - Profil wykończeniowy (tytanowe szczot.)
Schluter Dilex EKSB Profil dylatacyjny stal nierdz. dł. 2,5mb
Płyta budowlana Wim Platte warstwowa nacinana 2500x600x50mm
BARA-RAKE - Profil brzegowy
« Poprzedni  Produkt  4 z 15 w kategorii:
 DITRA DRAIN / KERDI - maty izolacyjno drenażowe Schluter Systems
 Następny »
BARA-RTKE - Profil brzegowy z możliwością montażu rynny.
producent: Schlueter Systems
Dostępność: Wysyłamy w ciągu 3-5 dni roboczych
Wybierz kolor:
Wybierz wysokość profilu H:
482.16zł /szt.
ilość:
jednostka miary przy zakupie: szt.
kod produktu: RTKE 15 GM
wysokość: 15 mm
długość: 2500 mm
Negocjuj cenę: Wyślij zapytanie o swoją indywidualną wycenę.

Schluter BARA RTKE to profil brzegowy z okapnikiem przeznaczonym do montażu na gotowym jastrychu ze spadkiem z możliwością montażu systemowej rynny aluminiowej Schlueter BARIN. Profil Schlüter®-BARA-RTKE nadaje się w szczególności do konstrukcji posadzek z zastosowaniem drenażu zespolonego Schlüter®-DITRA-DRAIN. Perforowana listwa zapewnia staranne wykończenie krawędzi płytek.

 Obróbka Schlüter®-BARA-RTKE:

 1. Schlüter®-BARA-RTKE dobrać odpowiednio do grubości płytek.
 2. Perforowane ramię mocujące profilu Schlüter®-BARA-RTKE, pełniącego rolę kątownika zakończeniowego i profilu nośnego rynny (dla Schlüter®-BARIN), osadza się na krawędzi jastrychu w warstwie kontaktowej kleju cienkowarstwowego i całkowicie zaszpachlowuje.
 3. Schlüter®-KERDI doprowadza się do podciętego wyprofilowania wysuniętej części profilu Schlüter®-BARA-RTKE i przykleja klejem uszczelniającym Schlüter®-KERDI-COLL.
 4. W przypadku stosowania szpachlowych mas uszczelniających, Schlüter®-BARA-RTKE osadza się perforowanym ramieniem mocującym w systemie uszczelniającym na krawędzi konstrukcji. Powierzchniową warstwę uszczelniającą doprowadza się do podciętego wyprofilowania wysuniętej części profilu. Przy obróbce systemów uszczelniających stosować się do odpowiednich wskazówek wykonawczych danych producentów.
 5. Na uszczelnieniu zespolonym nakleja się drenaż zespolony Schlüter®-DITRA-DRAIN, przy czym doprowadza się go aż pod uformowany na profilu mostek spoinowy. Wysokość 23 mm nadaje się także do stosowania z Schlüter®-DITRA-DRAIN 8. Należy zwrócić uwagę, aby nie zatkać przestrzeni drenażowej podczas układania posadzki.
 6. Następnie można przystąpić do układania płytek metodą cienkowarstwową przy stosowaniu się do odpowiednich wskazówek wykonawczych 6.2 Schlüter®-DITRA-DRAIN, przy czym płytki należy ułożyć z odpowiednim odstępem od ramienia zakończeniowego profilu Schlüter®-BARA- RTKE i spoinę wykonać jako spoinę elastyczną.
 7. Po wykonaniu posadzki można rozpocząć mocowanie systemu rynien do profilu Schlüter®-BARA przy użyciu dostarczanych śrub. Dzięki podłużnym otworom możliwe jest wykonanie nachylenia rynny odpowiednio do potrzeb.
 8. Wskazówki: Do narożników wewnętrznych i zewnętrznych dostępne są gotowe kształtki. Połączenie poszczególnych profili Schlüter®-BARA-RTKE pomiędzy sobą wykonuje się, pozostawiając w miejscach styku ok. 5-milimetrowy odstęp, który przykrywa się następnie zakładanymi na spoiny łącznikami. Należy przestrzegać aktualnych wskazówek wykonawczych i wytycznych dotyczących danych konstrukcji posadzek.
  Wszystkie stosowane materiały muszą być odporne na działanie czynników atmosferycznych, wodoodporne i nadawać się do stosowania na zewnątrz.
 9. Schlüter®-BARA-RTKE/-RTKEG wykonane są z chromowanego i barwnie powlekanego aluminium.

  Właściwości materiału i zakres zastosowania:
  Powlekana powierzchnia zewnętrzna profilu aluminiowego ma trwały kolor i jest odporna na promienie UV i oddziaływania atmosferyczne. Powierzchnię licową profilu należy chronić przed porysowaniem.
  W szczególnych, konkretnych przypadkach, w zależności od oczekiwanych oddziaływań chemicznych lub obciążeń mechanicznych, należy wyjaśnić możliwość stosowania profilu Schlüter®-BARA-RTKE/-RTKEG.
 

» Informuj mnie o aktualizacjach BARA-RTKE - Profil brzegowy z możliwością montażu rynny.
» Napisz recenzję tego produktu!
» Data dodania produktu: 30 maj 2011.
Produkty: 1  szt.
Do zapłaty: 5.82zł
Zamów!
Nowości  więcej
Najczęściej kupowane
Aktualności
Projekt i wykonanie: JELLINEK studio