strona główna | mapa strony | kontakt
Strona główna » Schluter balkony i tarasowe do wyceny » Balkony » balkony wykończone posadzką z płytek gresowych. » DITRA mata kompensacyjno-izolacyjna Schluter Systems. » BARA-RTK -Profil brzegowy z okapnikiem do montażu rynny
Produkty
Producenci
Najnowsze produkty  więcej
Ostatnio oglądane
BARA-RTK -Profil brzegowy z okapnikiem do montażu rynny
BARA-RTP - Profil brzegowy do zamontowania systemu rynien
DITRA 25 - mata kompensacyjno-uszczelniająca pod płytki
KERDI-KEBA - Taśma uszczelniająca do łączenia maty DITRA
Schluter Dilex BWS Profil dylatacyjny PVC/CPE. dł. 2,5mb
Schluter QUADEC-AEX - Profil wykończeniowy (naturalne aluminium)
Płyta budowlana PCI Pecidur, 30x600x2600mm
Schluter KERDI-KERECK/A , /I - narożnik zew. 5szt., wykrój
Płyta budowlana Wim Platte warstwowa 2500x600x6mm
Schluter Rondec ACG - profil wykończeniowy - chrom
Produkt  1 z 12 w kategorii:
 DITRA mata kompensacyjno-izolacyjna Schluter Systems.
 Następny »
BARA-RTK -Profil brzegowy z okapnikiem do montażu rynny
producent: Schlueter Systems
Dostępność: Wysyłamy w ciągu 3-5 dni roboczych
Wybierz kolor:
Wybierz wysokość profilu H:
482.16zł /szt.
ilość:
jednostka miary przy zakupie: szt.
kod produktu: RTK 30 GM
dlugosc: 2500 mm.
material: aluminium malowane

Profil brzegowy z okapnikiem z możliwością montażu systemowej rynny aluminiowej  Schluter Barin. Montaż profilu na gotowym jastrychu ze spadkiem.

Schlüter®-BARA-RTK jest profilem zakończeniowym do otwartych krawędzi konstrukcji posadzek balkonów i tarasów.

Dzięki obniżeniu wysuniętej części okapnika, do wykończenia powierzchni płytek możliwe jest zastosowanie profili ochronnych do krawędzi Schlüter®-JOLLY w kolorze zakończeniowego profilu balkonowego.

Trapezoidalnie perforowane ramię mocujące profilu Schlüter®-BARA-RTK przykleja się w obszarze krawędzi, stosując hydraulicznie wiążący klej do płytek.

Jako uszczelnienie zespolone stosować można Schlüter®-DITRA 25. Możliwe jest również zastosowanie szpachlowych mas uszczelniających na bazie chemicznej lub innych izolacji zgodnych z normą DIN 18 195, część 5.

W dolnej krawędzi czołowej części profilu Schlüter®-BARA-RTK umiejscowiona jest wyprofilowana w kształcie litery T komora, służąca do mocowania rynny Schlüter®-BARIN.

Dzięki podłużnym otworom w systemie Schlüter®-BARIN możliwa jest regulacja wysokości położenia rynny.


Obróbka
  1. Perforowane ramię mocujące profilu Schlüter®-BARA-RTK, pełniącego rolę kątownika zakończeniowego i profilu nośnego rynny (dla Schlüter®-BARIN), osadza się na krawędzi jastrychu w warstwie kontaktowej kleju cien ko warstwowego i całkowicie zaszpach lowuje.
  2. Schlüter®-DITRA 25 doprowadza się aż do ramienia mocującego. Połączenie z profilem wykonuje się stosując taśmę uszczelniającą Schlüter®-KERDI.
    Taśmę uszczelniającą nakleja się 5 cm na Schlüter®-DITRA 25 i prowadzi do podciętego wyprofilowania wysuniętego kołnierza do klejenia Schlüter®-BARA-RTK za pomocą kleju uszczelniającego Schlüter®-KERDI-COLL lub kleju montażowego Schlüter®-KERDI-FIX. Następnie, przestrzegając odpowiednich wskazówek wykona wc zych 6.1 Schlüter®-DITRA 25, układać można płytki na zaprawie cienkowarstwowej , przy czym na krawędzi posadzki powinny one mniej więcej licować z okapnikiem Schlüter®-BARA-RTK. W przypadku stosowania krawędziowych profili ochronnych Schlüter®-JOLLY klej do płytek nanosi się na Schlüter®-KERDI i profil osadza całkowicie w kleju.
  3. W przypadku stosowania szpachlowych mas uszczelniających, Schlüter®-BARA-RTK osadza się perforowanym ramieniem mocującym na krawędzi jastrychu pod warstwą izolacji. Powierzchniową warstwę uszczelniającą doprowadza się do podciętego wyprofilowania wysuniętej części profilu. Przy obróbce systemów uszczelniających stosować się do odpowiednich wskazówek wykonawczych danych producentów.
  4. W przypadku stosowania izolacji powierzchniowej zgodnej z normą DIN 18 195, część 5, perforowane ramię mocujące Schlüter®-BARA-RTK przykleja się w obszarze krawędzi odpowiednią zaprawą cienkowarstwową do jastrychu ze spadkiem. Nałożenie warstwy wyrównawczej w obszarze przejściowym pomiędzy jastrychem, a ramieniem mocującym zapobiega pow stawaniu przeszkód w spadku powierzchni w pobliżu krawędzi. Wykonywana następnie izolacja powie rzch niowa musi być doprowadzona do podciętego wyprofilowania wystającego do przodu okapnika i w tym miejscu przyklejona.
  5. Na izolacji powierzchniowej zgodnej z normą DIN 18 195, część 5, wykonuje się kolejne warstwy konstrukcji posadzki - zachowując obowiązujące przepisy techniczne - przez wbudowanie warstwy drenażowej przykrytej warstwą rozkładającą obciążenia lub warstwą żwiru, względnie w postaci nawierzchni użytkowej z wielkoformatowych ele mentów płytowych na podstawach.
  6. Po wykonaniu posadzki można rozpocząć mocowania systemu rynien do profilu Schlüter®-BARA-RTK przy użyciu dostarczanych śrub. Dzięki podłużnym otworom możliwe jest wykonanie nachylenia rynny odpowiednio do potrzeb.
  7. Wskazówki: Do narożników wewnętrznych i zewnętrznych dostępne są gotowe kształtki. Połączenie poszczególnych profili Schlüter®-BARA-RTK pomiędzy sobą wykonuje się, pozostawiając w miejscach styku ok. 5-milimetrowy odstęp, który zakrywa się następnie zakładanymi na spoiny łącznikami. W przypadku stosowania profilu ochronnego do narożników, łącznik należy skrócić w zaznaczonym miejscu i przykleić do profilu krawędziowego silikonem (patrz rys. 1). Należy przestrzegać odpowiednich wskazówek wykonawczych i wytycznych dotyczą cych danych konstrukcji posadzek. Wszystkie stosowane materiały muszą być odporne na działanie czynników atmosferycznych, wodoodporne i nadawać się do stoso wania na zewnątrz.

» Informuj mnie o aktualizacjach BARA-RTK -Profil brzegowy z okapnikiem do montażu rynny
» Napisz recenzję tego produktu!
» Data dodania produktu: 30 maj 2011.
Produkty: 4  szt.
Do zapłaty: 367.30zł
Zamów!
Nowości  więcej
Najczęściej kupowane
Aktualności
Projekt i wykonanie: JELLINEK studio