strona główna | mapa strony | kontakt
Strona główna » Schluter balkony i tarasowe do wyceny » Balkony » balkony wykończone płytami ułożonymi luzem na podkładach » TROBA-PLUS, TROBA-STELZ-DR » BARA-RKLT - Profil kątowy
Produkty
Producenci
Najnowsze produkty  więcej
Ostatnio oglądane
BARA-RKLT - Profil kątowy
BARA-RAK - Profil brzegowy z okapnikiem.
Schluter DECO-M - profil wykończeniowy
Wpust liniowy "PRIMUS-LINE"
BARA-RW - Profil wykończeniowy na niezabud. brzeg balkonu tarasu
BARA-RTK -Profil brzegowy z okapnikiem do montażu rynny
Schluter- KERDI-LINE -A/-B/-C ramka 30mm stal nierdzewna V4A
Schluter® DECO-MC/EV - narożnik zew. 90`
BARA-RKKE -Profil zakończeniowy z okapnikiem
Schluter- KERDI-LINE -A/-B/-C ramka 19mm stal nierdzewna V4A
« Poprzedni  Produkt  3 z 9 w kategorii:
 TROBA-PLUS, TROBA-STELZ-DR
 Następny »
BARA-RKLT - Profil kątowy
producent: Schlueter Systems
Dostępność: Wysyłamy w ciągu 3-5 dni roboczych
Wybierz kolor:
Wybierz wysokość profilu H:
583.14zł /szt.
ilość:
jednostka miary przy zakupie: szt.
kod produktu: RKLT
długość: 2500 mm
materiał: aluminium malowane
uwagi: Przy zamówieniu powyżej 2000zł netto - darmowa wysyłka w 24h!
Negocjuj cenę: Wyślij zapytanie o swoją indywidualną wycenę.

Schlüter®-BARA-RKLT są kątownikowymi profilami zakończeniowymi z uformowanym okapnikiem do wielkoformatowych elementów płytowych układanych w zależności od potrzeb na zasypkach grysowych / żwirowych lub na Schlüter®-TROBA-STELZ.


Profile przyczyniają się do uzyskania estetycznego zakończenia krawędzi i chronią odkryty brzeg posadzki przed wydostawaniem się sypkiego podłoża. Pionowa, wysunięta w górę listwa kątownika zakrywa całą konstrukcję posadzki w obszarze jej krawędzi.

W dolnym obszarze listwy wykończeniowej profilu znajdują się otwory odwadniające w odstępie ok. 7,5 cm, umożliwiające odprowadzenie zbierającej się w konstrukcji wody infiltracyjnej.

Wysunięty w przód okapnik chroni przed powstawaniem zacieków.

W dole czołowej części kątownika Schlüter®- RKLT znajduje się wyprofilowana w kształcie litery T komora, służąca do mocowania rynny Schlüter®-BARIN.

Podłużne otwory montażowe w systemie rynnowym Schlüter®-BARIN pozwalają na regulację spadku przy montażu rynny.

Obróbka

 1. Uszczelnienie zgodnie z DIN: Profile należy przed montażem uszczelnienia przykleić do podłoża materiałem uszczelniającym. Następnie można przykleić pasma uszczelnienia aż w pobliże otworów odwadniających, tak aby nie dopuścić do podciekania. Miejsca styków należy uprzednio uszczelnić samoprzylepną włókniną mocującą Schlüter®-BARA-HV (patrz rys. 1).
  Wskazówka: Norma wymaga przy przyłączeniach, np. w przypadku blach cynkowych lub miedzianych wysokości przyłączenia 150 mm ponad poziomem. Dlatego też zalecamy uzgodnienie z inwestorem zastosowania Schlüter®- BARA-RKL o wysokości przyłączenia 110 mm.
 2. Uszczelnienie z Schlüter®-KERDI:
  Profile należy przed montażem uszczelnienia przykleić do podłoża przy użyciu odpowiedniego kleju - np. Schlüter®-KERDI-COLL. Miejsca styków należy uprzednio uszczelnić samoprzylepną włókniną przyczepną Schlüter®-BARA-HV (patrz rys. 1). Następnie nanosi się Schlüter®-BARA-HV na całej powierzchni na ramiona do klejenia pofilu (patrz rys. 2). Przed układaniem włókniny mocującej należy oczyścić miejsca klejenia z substancji utrudniających klejenie (np. tłuszczy). Następnie można kleić Schlüter®- KERDI aż do miejsc graniczących z otworami odwadniającymi, tak aby nie dopuścić do podciekania. Ramiona profilu Schlüter®-KERDI mocuje się za pomocą kleju uszczelniającego Schlüter®-KERDI-COLL.
 3. W przypadku istniejącej izolacji przeciwwilgociowej, profil przykleja się do podłoża przy użyciu odpowiedniego kleju i odpowiednio ustawia. Należy przy tym zwrócić uwagę, aby izolacja dochodziła do okapnika lub rynny.
 4. 1. W przypadku zastosowania Schlüter®- BARA-RKL/-RKLT jako listwy zatrzymującej żwir, podłoże żwirowe nanosi się na matę drenażową Schlüter®- TROBA lub Schlüter®-TROBA-PLUS i wyrównuje jego powierzchnię, odpowiednio do założonej grubości poniżej górnej krawędzi pionowej części profilu. Dla ustabilizowania obszaru brzegowego należy żwir lub warstwę grysu ze sobą związać. Następnie układa się płyty luzem na wyrównanym podłożu żwirowym lub grysowym.
  2. W przypadku podniesionych posadzek, np. przy Schlüter®-TROBA-STELZ, zewnętrzne podpory pod posadzkę ustawia się na ramionach mocujących profili. Następnie układa się płyty na podporach.
 5. Końcówki profili układa się na styk z około 5 milimetrową przerwą i łączy przez nałożenie złączek. Do wewnętrznych i zewnętrznych narożników dostępne są odpowiednie kształtki.
 6. Po wykonaniu posadzki można rozpocząć montaż systemu rynnowego Schlüter®- BARIN przy użyciu dostarczanych w zestawie śrub. Podłużne otwory w rynnie pozwalają na zamocowanie jej z odpowiednim spadkiem.
  Wskazówka: Należy zwracać uwagę, aby nie zatkać otworów odwadniających profili w czasie obróbki.

 

Materiał

Profile wykonane są z chromowanego i malowanego proszkowo aluminium.

Właściwości materiału i zakres zastosowania:
Malowana proszkowo powłoka zewnętrzna profilu aluminiowego ma trwały kolor i jest odporna na promienie UV i oddziaływania atmosferyczne. Powierzchnię licową profilu należy chronić przed ścieraniem. W szczególnych przypadkach, w zależności od oczekiwanych oddziaływań chemicznych lub mechanicznych należy wyjaśnić możliwość stosowania profili.

» Informuj mnie o aktualizacjach BARA-RKLT - Profil kątowy
» Napisz recenzję tego produktu!
» Data dodania produktu: 01 czerwiec 2011.
Produkty: 2  szt.
Do zapłaty: 121.13zł
Zamów!
Nowości  więcej
Aktualności
Projekt i wykonanie: JELLINEK studio