strona główna | mapa strony | kontakt
Strona główna » SCHLUTER - BARA profile balkonowe » BARA-RKKE -Profil zakończeniowy z okapnikiem
Produkty
Producenci
Najnowsze produkty  więcej
Ostatnio oglądane
BARA-RKKE -Profil zakończeniowy z okapnikiem
Schluter- KERDI-LINE -A/-B/-C ramka 19mm stal nierdzewna V4A
KERDI-COLL-L - klej do maty KERDI oraz taśmy KERDI-KEBA
Schluter Kerdi Line-V Odwodnienie liniowe odpływ pionowy
BARA-RW - Profil wykończeniowy na niezabud. brzeg balkonu tarasu
Schluter SHOWERPROFILE-RA 2-czesciowy scienny profil, stal, 1m.
BARA-RW /E 90 - narożnik zewnętrzny 90°
Schluter Kerdi Line-H50 Odwodnienie liniowe odpływ poziomy
Schluter Trep GK-B, profil schodowy stal nierdz szer.59mm, r 11
Schluter- KERDI-LINE -A/-B/-C ramka 19mm wysoki połysk
« Poprzedni  Produkt  41 z 45 w kategorii:
 SCHLUTER - BARA profile balkonowe
 Następny »
BARA-RKKE -Profil zakończeniowy z okapnikiem
producent: Schlueter Systems
Dostępność: Wysyłamy w ciągu 3-5 dni roboczych
Wybierz kolor:
Wybierz wysokość profilu H:
379.33zł /szt.
ilość:
jednostka miary przy zakupie: szt.
Ważne informacje: Przy zamówieniu powyżej 2000zł netto - darmowa wysyłka w 24h!
długość: 2500 mm
materiał: aluminium malowane
Negocjuj cenę: Wyślij zapytanie o swoją indywidualną wycenę.

Schlüter®-BARA-RKKE jest teownikowym profilem zakończeniowym z krótkim okapnikiem do otwartych krawędzi konstrukcji balkonowych i tarasowych, które posiadają gotową powierzchnię jastrychu ze spadkiem.

Profil Schlüter®-BARA-RKKE nadaje się w szczególności do konstrukcji z drenażem zespolonym Schlüter®-DITRA-DRAIN. Perforowana krawędź profilu tworzy estetyczne zakończenie powierzchni posadzki z płytek. Profil zakrywa także otwarty brzeg konstrukcji ze znajdującą się poniżej posadzki warstwą drenażu zespolonego Schlüter®‑DITRA-DRAIN, przy czym dzięki otworom w profilu zapewniona jest wystarczająca powierzchnia odwadniająca i wentylacyjna.

Schlüter®-BARA-RKKE tworzy estetyczne zakończenie brzegu i chroni obszary krawędzi przed wpływami atmosferycznymi i rozpadem. Profil przykleja się ramieniem mocującym z trapezowymi otworami za pomocą hydraulicznie wiążącego kleju do płytek w obszarze brzegowym konstrukcji. Uszczelnienie zespolone Schlüter®-KERDI przykleić można za pomocą kleju uszczelniającego Schlüter®-KERDI-COLL przykrywając perforowane ramię mocujące i kołnierz do klejenia. Przy stosowaniu szpachlowanych uszczelnień zespolonych oferowanych przez chemię budowlaną należy przestrzegać wskazówek wykonawczych producentów.

Dzięki niewielkim wymiarom okapnika profile Schlüter®-BARA-RKKE nadają się w szczególności do stosowania na balkonach i tarasach z mocowanymi od czoła konstrukcjami poręczy.

Obróbka Schlüter®-BARA-RKKE

  1. Schlüter®-BARA-RKKE dobrać odpowiednio do grubości płytek.
  2. Schlüter®-BARA-RKKE jako kątownik do wykończenia krawędzi z ramieniem mocującym wyposażonym w trapezowe otwory zatapia się w warstwę kontaktową na brzegu jastrychu i szpachluje na całej powierzchni. Obszary styków profili uszczelnia się samoprzylepną włókniną przyczepną Schlüter®-BARA-HV (patrz fot.).
  3. Schlüter®-KERDI przykleja się na ramię mocujące aż do zagięcia profilu Schlüter®-BARA-RKKE za pomocą kleju uszczelniającego Schlüter®-KERDI-COLL.
  4. Schlüter®-BARA-RKKE przyłącza się perforowanym ramieniem mocującym do systemu uszczelniającego stosując szpachlowe masy uszczelniające na otwartym brzegu konstrukcji. Uszczelnienie powierzchni prowadzi się aż do zagięcia profilu. Przy obróbce systemu uszczelnienia zespolonego należy przestrzegać wskazówek danego producenta.
  5. Na uszczelnienie zespolone przykleja się drenaż zespolony Schlüter®-DITRA-DRAIN przy czym ten prowadzi się aż do uformowanego na profilu ogranicznika spoiny. Profile o wysokościach 21 i 23 mm nadają się także do stosowania z Schlüter®-DITRA-DRAIN 8. Należy zwrócić uwagę, aby przestrzeń drenażowa pozostała otwarta także przy układaniu posadzki.
  6. Następnie układa się płytki metodą cienkowarstwową przestrzegając odpowiednich wskazówek wykonawczych zawartych w prospekcie 6.2 Schlüter®‑DITRA-DRAIN, przy czym płytki układa się z odpowiednim odstępem w stosunku do ramienia zakończeniowego profilu Schlüter®-BARA-RKKE i powstałą w ten sposób szczelinę wypełnia się elastycznie.
    Wskazówka:
    Do narożników wewnętrznych i zewnętrznych dostępne są odpowiednie kształtki narożne. Końcówki profili Schlüter®-BARA-RKK/-RKKE układa się między sobą z ok. 5 milimetrowym odstępem i łączy przez nałożenie łączników. Należy przestrzegać obowiązujących wskazówek obróbki i układania dla danych konstrukcji posadzek. Wszystkie stosowane materiały muszą być odporne na oddziaływania atmosferyczne, wodoodporne i przeznaczone do stosowania na zewnątrz.

Materiał

Schlüter®-BARA-RKK/-RKKE wykonany jest z chromowanego, malowanego proszkowo aluminium.

Właściwości materiałowe i obszary zastosowań:
Powłoka zewnętrzna profili aluminiowych ma trwały kolor i jest odporna na promienie słoneczne i oddziaływania atmosferyczne. Powierzchnię licową profili należy chronić przed ścieraniem.

W szczególnych, konkretnych przypadkach, w zależności od oczekiwanych oddziaływań chemicznych lub obciążeń mechanicznych należy wyjaśnić możliwość stosowania profili Schlüter®-BARA-RKK/-RKKE.

» Informuj mnie o aktualizacjach BARA-RKKE -Profil zakończeniowy z okapnikiem
» Napisz recenzję tego produktu!
» Data dodania produktu: 08 kwiecień 2015.
Produkty: 2  szt.
Do zapłaty: 92.65zł
Zamów!
Nowości  więcej
Najczęściej kupowane
Aktualności
Projekt i wykonanie: JELLINEK studio