strona główna | mapa strony | kontakt
Strona główna » Schluter balkony i tarasowe do wyceny » Balkony » balkony wykończone posadzką z płytek gresowych. » DITRA DRAIN / KERDI - maty izolacyjno drenażowe Schluter Systems » BARA-RAKE - Profil brzegowy
Produkty
Producenci
Najnowsze produkty  więcej
Ostatnio oglądane
BARA-RAKE - Profil brzegowy
Schluter JOLLY ACG - Profil dekoracyjny
BARA-RTP - Profil brzegowy do zamontowania systemu rynien
BARA-RTK -Profil brzegowy z okapnikiem do montażu rynny
BARA-RWL - Profil zakończeniowy z otworami odwadniającymi
BARA-RKL - Profil kątowy
Schluter Designline EB Profil (Stal nierdzewna V2A szczotkowana)
Schluter SHOWERPROFILE-SPS 125 profil nośny PVC z klinem spadkow
BARA-RKLT - Profil kątowy
BARA-RAK - Profil brzegowy z okapnikiem.
« Poprzedni  Produkt  2 z 15 w kategorii:
 DITRA DRAIN / KERDI - maty izolacyjno drenażowe Schluter Systems
 Następny »
BARA-RAKE - Profil brzegowy
producent: Schlueter Systems
Dostępność: Wysyłamy w ciągu 3-5 dni roboczych
Wybierz kolor:
Wybierz wysokość profilu H:
487.20zł /szt.
ilość:
jednostka miary przy zakupie: szt.
kod produktu: RAKE
długość: 2500 mm
Negocjuj cenę: Wyślij zapytanie o swoją indywidualną wycenę.

Schlüter®-BARA-RAKE jest profi lem brzegowym z okapnikiem przeznaczonym do montażu na gotowym jastrychu ze spadkiem. Profil Schlüter®-BARA-RTKE nadaje się w szczególności do konstrukcji posadzek z zastosowaniem drenażu zespolonego Schlüter®-DITRA-DRAIN. Perforowana listwa zapewnia staranne wykończenie krawędzi płytek.

Profil Schlüter®-BARA-RAKE nadaje się w szczególności do konstrukcji z drenażem zespolonym Schlüter®-DITRA-DRAIN. Perforowana krawędź profilu umożliwia estetyczne wykończenie.

Profil zakrywa poza tym otwarty brzeg ułożonego pod posadzką drenażu zespolonego Schlüter®-DITRA-DRAIN, przy czym dzięki perforacji zapewniony jest dostateczny przekrój do odwodnienia i wentylacji konstrukcji.

Trapezoidalnie perforowane ramie mocujące profi lu Schlüter®-BARA-RAKE przykleja się na krawędzi jastrychu za pomocą hydraulicznie wiążącego kleju do płytek.

Jako uszczelnienie zespolone można stosować Schlüter®-KERDI. Możliwe jest również zastosowanie szpachlowych mas uszczelniających na bazie chemicznej.

Schlüter®-BARA-RAKE/-RAKEG pozwala na eleganckie wykończenie niezabudowanych krawędzi jastrychu, chroniąc je jednocześnie przed zwietrzeniem i rozpadem.

Obróbka Schlüter®-BARA-RAKE

  1. Schlüter®-BARA-RAKE dobrać odpowiednio do grubości płytek.
  2. Schlüter®-BARA-RAKE jako profi l zakończeniowy osadzić perforowanym ramieniem mocującym na krawędzi jastrychu w warstwie kontaktowej kleju i w całości zaszpachlować.
  3. Schlüter®-KERDI należy doprowadzić do wyprofi lowanego rowka wystającej części profi lu Schlüter®-BARA-RAKE i przykleić klejem uszczelniającym Schlüter®-KERDI-COLL.
  4. W przypadku stosowania mas uszczelniających szpachlowych perforowane ramię mocujące Schlüter®-BARA-RAKE osadzić na otwartej krawędzi konstrukcji w systemie uszczelniającym. Uszczelnienie powierzchniowe należy doprowadzić do wyprofi lowanego rowka wystającej części profilu.
    Przy obróbce zespolonego systemu uszczelniającego należy dostosować się do wskazówek producenta wyrobów.
  5. Na uszczelnienie zespolone przykleja się drenaż zespolony Schlüter®-DITRA-DRAIN, przy czym ten ostatni doprowadza się od spodu do uformowanego na profi lu ogranicznika spoiny. Należy zwrócić uwagę, żeby podczas układania posadzki nie zamknąć przestrzeni drenażowej.
  6. Następnie na łożu klejowym układa się płytki w metodzie cienkowarstwowej, przestrzegając przy tym wskazówek wykonawczych znajdujących się w prospekcie 6.2 Schlüter®-DITRA-DRAIN. Płytki należy ułożyć z odpowiednią spoiną między profi lem Schlüter®-BARA-RAKE i wypełnić ją elastycznym materiałem spoinowym.
  7. Wskazówki: Do narożników wewnętrznych / zewnętrznych dostępne są gotowe kształtki. Połączenie poszczególnych końcówek Schlüter®-BARA-RAKE pomiędzy sobą wykonuje się, pozostawiając w miejscach styków ok. 5-milimetrowy odstęp, który zakrywa się następnie zakładanymi na spoiny łącznikami. Należy przestrzegać odpowiednich wskazówek wykonawczych i wytycznych dotyczących robót posadzkarskich. Wszystkie stosowane materiały muszą być odporne na działanie czynników atmosferycznych, wodoodporne i nadawać się do stosowania na zewnątrz.


 
» Informuj mnie o aktualizacjach BARA-RAKE - Profil brzegowy
» Napisz recenzję tego produktu!
» Data dodania produktu: 01 czerwiec 2011.
Produkty: 2  szt.
Do zapłaty: 121.13zł
Zamów!
Nowości  więcej
Najczęściej kupowane
Aktualności
Projekt i wykonanie: JELLINEK studio